Gazetari dhe themeluesi i mediumit Nacionale z. Berat Buzhala ka reaguar pas intervistës së Ministrit të Infrastrukturës z. Liburn Aliu. Ai ka paralajmëruar se të hënën është në një debat televiziv dhe është tallur e ka ironizuar me ministrin në fjalë.

Ai ka shkruar se;

Miq, intervista e Liburnit i takon zhanrit te komedise. Po thote kompania Infratek nuk eshte e Halilit po e gruse tij.

Belat Buzala Belat Buzala. Ni parti qe i ka marre 51 perqind po merret vec me ni trup te vetem 🤦‍♂️. Toma thojka 3 milion, Liburni 100 mije. I kane hy bankave. Perndryshe une jam kane i gatshem me shku ne debat po nuk ka pranu ai. Me ftese te Ermal Pandurit te hanen jam ne Dukagjin. Kam me shpartallu. Me hanger per s’gjalli 🤣

M’i thane Liburnit pse se blejshe komplet lagjen Marigona, e kishe shite mandej copa copa nder vite.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *