Një ngarje e pazakontë ka ndodhur në Skenderaj, shkruan Senderajpress.com.

Një person me datën 04.06.2022 ka raportuar në polici se vajza e tij e mitur ka dalë nga shtëpia dhe dyshohet se kishte shkuar për tu martuar me të dyshuarin mashkull kosovar.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në konsultim me prokurorin, ka marrë viktimën, e kanë dërguar për ekzaminime mjekësore dhe pastaj e kanë kthyer tek familja e saj.

I dyshuari, pas intervistimit në prezencë të avokatit mbrojtës, me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Rasti duke u hetuar.SkenderajPress

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *