D.G., 22 vjeçar nga Lipjani, u përfshi në një mosmarrëveshje, duke pësuar kështu lëndime të rënda trupore, pasi u gjuajt me armë nga të dyshuarit.

Këtyre lëndimeve, fatkeqësisht nuk u bëri ballë 22 vjeçari.Të plagosur mbeten edhe dy persona të tjerë.Ngjarja ndodhi në rrugën “Lidhja e Prizrenit”, rreth orës 23:40.

“Hetuesit policorë, në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimor për arrestimin e personave të dyshuar, si dhe janë duke punuar për ndriçimin e plotë të rastit i cili është cilësuar si “vrasje e rëndë”, pohoi për Indeksonline zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *