Mykhailo Podolyak, ndihmësi i presidentit ukrainas ka konfirmuar se Maqedonia e Veriut do të furnizojë Ukrainën me tanke dhe aeroplanë.

Më parë u raportua se Maqedonia e Veriut do të furnizonte tanke të epokës sovjetike, por nuk përmendej dërgesa e avionëve, shkruan Sky Neës, transmeton Klankosova,tv

“Shumë kombe po tregojnë më shumë guxim sot se gjysma e G20. Ashtu si Maqedonia e Veriut, duke i dhënë Ukrainës një mbështetje në formën e tankeve dhe avionëve”, tha Podolyak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *