Shemsi Krasniqi dje tentoi të performojë në festivalin “Sunny Hill” pa qenë i ftuar, por përfundoi në pranga. Ai siç duket u nis pasi iu kërkua në rrjete sociale që në këtë festival duhet të ‘jehojë’ kënga “Xhamadani vija vija” nga Shemi me Ilirët.

Ndonëse shkoi deri në Gërmi, ai nuk arriti ta ngjitet në skenën e Sunny Hill dhe ta këndojë këngën pasi raportohet se u arrestua nga Policia.

Kështu ka bërë të ditur vet ai, duke thënë se një polic ka urdhëruar ta arrestojnë atë “pa e bërë një të keqe”.

Tutje këngëtari tregoi se kanë pasur një debat me Dukagjin Lipën, pasi Shemi ka dashur që ta këndojë këngën e Adem Jasharit në festival, ndërsa thotë se Lipa i është betuar në fëmijët e tij që nuk do ta lejojë atë.

“Une jam perqare me Dugin se i jam betu ne dy femi te mi se kam me dal me kendu kangen e ADEM JASHARIT e ai ashte betu ne tre femi se nuk ka mem leju.Neser une kam me dal me kendu ate kang le te merr sa te doje para Shkelzen Xhafa po une kam me dal.Shihemi ne Sunny Hill Shemi iliret Xhamadanin dhe Adem Jasharin…kanga e legjendarit ashte hiti ma i madh per momentin vetem Dugagjin Lipes i pengon krejt stafin nalt e ka me shkie edhe policet e din dhe ju pengon vetem Shkelzen Xhafes jo se e ka haraqin aty.Zoti i nimofte popullit shqipetar”, shkroi Shemi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *