Milioneri nga Skënderaj njëkohësisht ish-kandidati i pavarur për kryetar të Skënderajt Sokol Halil, iu bashkëngjit komenteve e kritikave të shumta në lidhje me shtatoren e re që do të ngritet në Prelloc të Skënderajt, shkruan Rajoni.org.

Ai i bashkohet valës së komenteve në mënyrë të veçantë me anë të ofrimit të një rekomandimi. Përveç mospajtimeve ndaj shtatores ku do të jetë edhe Sami Lushtaku, Halili thotë se është i gatshëm që t’i jap deri 100 mijë euro për çdo iniciativë që del e suksesshme në realizimin e një shtatoreje për Rifat Jasharin.

Postimi i tij i plotë:

“Gjdo instutucion qe merr vendim per nje shtatore te Rifat Jasharit per ta vendosur ne Skenderaj une dota paguaj nga bugjeti ime 50.mi apo 100.mi pak eshte me ransi
Une e ndi veten antar i familjes se Heroit tone Kombetar ADEM JASHARI
Sepse Ky Legjendar Darken e fundite e ka hanger ne Plluzhine nga duarte e Nenes time
Edhe ne familje ka mos marrveshje por mos ma ceno Familjen.
Ne gjdo familje Drenicase duhet te jete Foto e RIFAT JASHARIT ku gjdo her qe shiqoj figuren dhe Mustaqet jane frymzim dhe energji per ta zbukuruar Drenicen tone Heroike
Askush ne rruzullin toksor nuk eshte i domtiar ma shum se Baca Rifat por ky Burr ka forc edhe planetin ta mbaje ne korrizin e tina.
Baca Rifat lumte ne qe te kemi vler pasuri per gjdo Shqipetar.

Ti vnohet shtatore Uke Lushtakut apo ati mjekerr cjapit eshte njejte si ti dhunosh gjithe Drenicaket.
Drenica nuk guxon te lihet ne doren e Komandantve Mercenar qe kane vjedhe e zhvatur 22.vite rreshte.
Koha e duhur qe te largohen nga lista e veteranve ata qe sherbyen Milloshoviqin
Koha e duhur qe Komandantet Mercenar te marrin goditje juridike per abuzim me Çlirimtaret e sakrifikuar.
Pamarr parasysh rrenes manipulimit te vlerave te Luftes dote ndahen Trathetaret nga Çlirimtaret gjdo Ushtar i Ushtrise Çlirimtare eshte vlere e Arte.
S.H”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *