Brazili ka kaluar në çerekfinale të Kupës së Botës “Katari 2022” pas fitores 4:1 ndaj Koresë së Jugut.

Të katër golat Seleçao i lëshoi rrebesh të katër golat në pjesë të parë.

Vinicius Junior në minutën e shtatë, Neymari në të 13-tën nga penaltia, Richarlisoni në të 29-tën dhe Lucas Paqueta në të 36’-tën, e bombarduan kombëtaren nga Azia.

Krejt çfarë Koreja mund të bëjë ishte një gol I bukur nga distanca nga Paik Seung-Ho në minutën e 76-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *