Taulant Xhaka i ka reaguar ashpër aktivistes feministe Zana Avdiu, duke e akuzuar se gjoja është paguar për ta kritikuar vëllain e saj Granitin, për gjestin e tij gjatë fitores së Zvicrës kundër Serbisë në Kupën e Botës të premten e kaluar.

Avdiu e kritikoi Xhakën pse i kapi organet gjenitale kur iu drejtuar bankës serbe dhe i shau ata me nënë gjatë ndeshjes së tensionuar të në Katar.

Zana Avdiu / Ragip Xhaka, psikologu, kërcënimet brutale: Dhuna online ndaj Zana Avdiut po del jashtë kontrollit
Taulanti, i cili e ka përfaqësuar Shqipërinë në arenën ndërkombëtare për dallim nga Graniti, e quajti po ashtu Avdiun grua pa gjak shqiptari derisa e cilësoi vëllain e vet si shembull për t’u ndjekur nga shqiptarët.

“Ti Zana Avdiu a qysh e pate emrin! Ti pika e parë nuk ke lidhje as me futboll! Pika e dytë ti nuk ke lidhje çka ndodh në një fushë futbollit e çfarë emocione ka aty brenda! Pika e tretë ti nuk e njeh aspak familjen Xhaka edhe historinë e babait tim dhe familjes Xhaka. Unë nuk di kush të ka paguar me dal aty e me thonë kësi sene banale. Edhe prapë del në intervista e fol për kërcënime! Granit është shembull për krejt shqiptarët në aspektin pozitiv dhe ti e quan rrugaç? Marre se nuk paske aspak gjak shqiptari ti!” shkroi Taulant Xhaka në Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *