Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku i është drejtuar kryeministrit të vendit, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook.
Çitaku përmes këtij statusi, i ka bërë thirrje Kurtit që të ndalet, përcjell Klankosova.tv.

“Serbia Pro-Aziatike Kryeministër??!!! Ia dhe Serbisë një tabor të paqenë. A është Japonia aziatike? Korea e Jugut? Tajlanda?!!! Nalu Kryeministër se na bane horë”, ka shkruar Çitaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *