Evidentimi ditor i rasteve të reja të dhunës në familjes, për fat të keq është shndërruar në një rutinë të pandashme, pasi që çdo ditë e më shumë raportohen me dhjetëra raste të dhunës në familje. Në Polici kanë përfunduar dje edhe një çift bashkëshortor nga fshati Klinë e Epërme në komunën e Skenderajt, pasi gruaja ka denoncuar bashkëshortin e saj.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë me dije se viktima ka deklaruar se i shoqi e ka kërcënuar dhe e ka dëbuar nga shtëpia. Bazuar në dëshminë e saj, 40-vjeçari e ka kërcënuar atë duke i dhënë ultimatum që deri të nesërmen në mëngjes të largohet nga shtëpia ku bashkëjetojnë. Si rezultat i denoncimit, i dyshuari është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku me urdhër të prokurorit ndaj tij kanë nisur hetimet nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Kanosje’.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *