Sot rreth orës 14:30 në autostradën M1 pranë Budapestit, në drejtim të kryeqytetit të Hungarisë, ka ndodhur një përplasje zinxhirore ku janë përfshirë 37 makina dhe pesë kamionë.

Siç njofton policia hungareze, në aksident janë djegur 19 automjete.

36 persona kanë mbetur të lënduar, një person është në rr ezik për jetën dhe 13 prej tyre kanë mar rë lë ndime të rë nda fizi ke, përcejll Fron tOnline.

Në vendngjarje ndodheshin ambulanca, zjarrfikësja dhe policia dhe katër helikopterë që transportuan edhe të plag osurit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *